Yayınevi Emekçileri Kolektifi

12-13 Ekim’de grevdeyiz!

Öfkeliyiz, yastayız, isyandayız!

Son dönemde tırmandırılan saldırganlığa karşı ülkenin dört bir yanından “Emek, Barış, Demokrasi Mitingi” için Ankara’da toplanan insanlarımızı kirli hesaplara kurban verdik. Sayısı her geçen an artan kayıplarımız üzüntümüzü derinleştiriyor, öfkemizi arttırıyor.

Belli ki birileri artık umudunu bu vahşete ve baskıya bağlamış. Belli ki birileri artık umudunu mücadele edenleri yıldırmaya, sokağa çıkanları korkutmaya bağlamış. Belli ki artık birileri umudunu gayrimeşru savaşına karşı çıkan sesleri bombalarla boğmaya bağlamış.

Bu kanlı tablodan medet umanlar bilsin ki tüm çabalar boşuna! Bu kirli politikalarınız öfkemizi arttırıyor, isyanımızı büyütüyor. Yılmadığımızı, korkmadığımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Kardeşlik sloganlarımız silahlarınızın ve bombalarınızın sesini boğacaktır.

Katliamlarınıza karşı sessiz kalmayacağız, iki gün süreyle üretmeyeceğiz!

Yayınevi Emekçileri Kolektifi olarak editöründen depocusuna, çevirmeninden grafikerine kadar tüm yayınevi emekçilerini yitirdiğimiz mücadele arkadaşlarımızın yasını tutmak ve öfkemizi katillerin yüzüne haykırmak için DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısına uymaya, üretmemeye çağırıyoruz.

Yayınevi Emekçileri Kolektifi

Yoruma kapalı

Foto Galeri